Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Teraz jest 2014-10-22, 16:20

Strefa czasowa: UTC + 1

[ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Seria o Tomku Wilmowskim - Alfred Szklarski
PostNapisane: 2006-10-16, 13:22 
Książkoman

Chyba takiego tematu jeszcze nie ma.
Jak byłam w podstawówce, moje rówieśniczki czytały Musierowicz i Siesicką, a ja pochłaniałam książki przygodowe, między innymi serię o Tomku. Cykl ten zawiera w sobie nie tylko podróże, ale także osobiste dramaty, zróżnicowaną galerię postaci, miłość, jest też spora dawka wiedzy historycznej i geograficzno-przyrodniczej. A kochałam się wcale nie w Tomku, ale w Janie Smudze :drunken: :oops: .
Książki z cyklu "Przygody Tomka" obejmują chronologicznie:
:arrow: Tomek w Krainie Kangurów
:arrow: Tomek na Czarnym Lądzie
:arrow: Tomek na wojennej ścieżce
:arrow: Tomek na tropach Yeti
:arrow: Tajemnicza wyprawa Tomka
:arrow: Tomek wśród łowców głów
:arrow: Tomek u źródeł Amazonki
:arrow: Tomek w Gran Chaco
:arrow: Tomek w grobowcach faraonów

Mam je wszystkie w swojej biblioteczce, zgromadzone z niejakim trudem przez szereg lat.
A co wy myślicie o tej serii?

Tytuł: Re: Seria o Tomku Wilmowskim - Alfred Szklarski
PostNapisane: 2006-10-16, 14:13 
Maniak książkowy

Czytałam serię już ze trzy razy, to samo mówi przez się.

aredhela napisał(a):
A kochałam się wcale nie w Tomku, ale w Janie Smudze

Ja też :D

Tytuł:
PostNapisane: 2006-10-16, 18:22 
Nowicjusz

Tomek był świetny, zawsze chciałem mieć takiego przyjaciela...

Tytuł:
PostNapisane: 2006-10-17, 11:48 
Czytelnik

Mi się podobały wszystkie z wyjątkiem ostatniej "Tomek w grobowcach faraonów". Seria "Złoto Gór Czarnych" tego autora też była ciekawa.

Tytuł:
PostNapisane: 2006-10-17, 14:42 
Maniak książkowy

krystianx napisał(a):
Tomek był świetny, zawsze chciałem mieć takiego przyjaciela...

Tak, można powiedzieć że postać za idealna, ale nie. Miał też wady. Przyjaciela takiego chciałabym mieć też.

Anka20 napisał(a):
Mi się podobały wszystkie z wyjątkiem ostatniej "Tomek w grobowcach faraonów".

Mi by się podobało, gdyby pisał to Szklarski, a nie Zelga. Bo był inny sposób pisania, taki troche chaotyczny, nie zawsze rozumiałam o czym pisze i czasy troche pomieszane. Nie podobało mi się to na końcu, jak Tomek opowiadał przyjaciołom o porwaniu, co się z nim działo.

Anka20 napisał(a):
Seria "Złoto Gór Czarnych" tego autora też była ciekawa.

Bardzo mi się podobała, najbardziej pierwsza częśc.

Tytuł:
PostNapisane: 2006-10-17, 17:45 
Nadworny bibliofil forum

To były jedne z moich ulubionych ksiązek jak byłam młodsza. Do tej pory próbuje dozbierać tą serię. Najbardziej jednak z wszystkich części podobała mi się "Tomek na wojennej ścieżce" Może dlatego, ze lubie tą tematykę. Książki były bardzo fajne a jednocześnie pouczające. Te opowieści historyczno-geograficzne o kontynencie albo o państwie. Wiele się wtedy nauczyłam.

I bardzo lubie i Tomka i Sally i pozostałych. Ale jednak najbardziej przypadł mi do gustu bosman Nowicki :)

Anka20 napisał(a):
Seria "Złoto Gór Czarnych" tego autora też była ciekawa.

Też czytałam i też mi się podobała :)

Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-01, 11:53 
SuperUser

hej, serię o Tomku W. czytałem kilka razy będąc nastolatkiem i zawsze mi się podobały, teraz kupiłem całą serię z myślą o własnych dzieciach ;)

Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-01, 12:02 
Bibliofil

Ja również czytałam kiedyś te książki i bardzo mi się podobały, były moimi pierwszymi, dalekimi podróżami...

Tytuł: Re: Seria o Tomku Wilmowskim - Alfred Szklarski
PostNapisane: 2006-12-04, 22:08 
Zaglądacz

Też czytałam! :D a to wszystko przez mojego tatę, bo w piwnicy u babci znalazłam (prawie) wszystkie części które wyszły - i do tego to były (jeśli się nie mylę ^^) pierwsze wydania! Tomek w Krainie Kangurów, na Czarnym Lądzie, na wojennej ścieżce, na tropach Yeti, Tajemnicza wyprawa Tomka, Tomek u źródeł Amazonki :D Tomka wśród łowców głów tata niestety komuś pożyczył i już nie dostał z powrotem :/

moje "też czytałam" nie odnosi się niestety do wszystkich części :/ w pewnej chwili nie starczyło mi czasu by dokończyć Tomka w Gran Chaco i już nigdy nie dokończyłam :/ a wszystkie tomy grzecznie stoją na półce i czekają aż kiedyś ponownie zacznę czytać o przygodach Tomka i spółki :D

gabriela_z napisał(a):
aredhela napisał(a):
A kochałam się wcale nie w Tomku, ale w Janie Smudze

Ja też :D

a ja kochałam się w Tomku :P

mały edit ^^i to dzięki tej serii zdobyłam dużą wiedzę o świecie i chęć podróżowania ^^ dziękuję panie Szklarski ^^

Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-21, 16:22 
Nowicjusz

Przeczytalem wszystkie przygody tomka ,gdy bylem mlody :D czyli jakis czas temu i wiecie co ostatnio tj rok temu powrocilem do przygod tomka i przeczytalem je po raz 2 lecz tym razem moje wrazenia byly inne owszem przygody tomka .... to bardzo dobra ksiazka ,ksiazki lecz tomus wydaje mi sie w nich zbyt grzeczniutki :D

Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-22, 20:49 
Czytelnik

Hmm, jak ja bylem młodszy od Ciebie to na egzaminie do LO (kiedyś takie były) to właśnie esej w oparciu o Szklarskiego pisałem. No ale to było bardzo dawno temu i większości userów na tym forum mto jeszcze na tym padole nie było (Ciebie też).
Czy tomyś grzeczniutki? popatrz kiedy to było pisane i w jakich realiach osadzone są te knigi - i moim zdaniem to wsio wyjasnia

Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-24, 13:54 
Nowicjusz

Wiesz co kolego, za moich czasow takze pisalo sie egzaminy do szkoly sredniej ,to jesli chodzi o wstep ,co do 2 czesci twojej wypowiedzi musze przyznac ze masz racje jesli chodzi o okres w ktorym powstala tak ksiazka ,choc mojego zdania dalej nie zmieniam i dalej uwarzam ze tomus jest grzeczniutki , malo meski jak na takiego wielkiego lowce dzikich zwierzat, i chodzi mi o jego postwe nie czynny.
Ale to tylko moje skromne zdanie :).
Wesolcyh Swiat wszystkim.

Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-24, 17:12 
Maniak książkowy

Popatrzcie może na początek serii - czyli Tomek w krainie kangurów, jak jeszcze był w szkole. Owszem - uczył się dobrze, ale aniołkiem nie był. I bardzo dobrze, że był wrażliwy. To, że mężczyzna taki nie jest, nie znaczy, że jest gorszy, mniej męski, czy jakkolwiek to nazwiecie.

Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-24, 20:31 
Czytelnik

gabriela_z Wiesz może i gr_uby ciut racji ma bo patrząc na przezdzial wiekowy userów (bez urazy) to widzisz te knigi były pisane w czasach prehistorycznych. Kotek dobija już do poł wieku i czytał to ponad 30 latek temu. Czyli nie obowiazywaly wtedy standardy UNREALA, DIABLO czy innego Norisa czy ...
Czytając np Wellsa lat temu 30 mialem podobne wrażenie

Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-25, 00:08 
Nowicjusz

No musze gabrieli_z przyznac racje ze tomus do konca grzeczniutki nie byl , o ile dobrze pamietam zrobil nawet niezlego psikusa koledze,nie dobremu koledze , i pisikus byl bardzo dobry bo nic innego zrobic nie mogl nie mogl inaczej sie odegrac na nim.
Wiem ze kiedys mlodziez byla inna ,teraz jest okropna(oczyswiscie nie wszyscy) ale z tego co slyszalem co sie teraz w gimnazjach wyprawia!
Lecz gdy porownam tomka do glownego bohatera wyspy skarbow to tomus przy nim cieniutki jest,mlody pan Hawkins mial charakter
Ale nie ma co prownywac tych dwoch ksiazek, pewnie tak powiecie ,wiec koncze ten temat na ktory moje zdanie znacie

Seria o Tomku Wilmowskim - Alfred Szklarski
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona