Serwis partnerski: BiznesForum.pl
Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Teraz jest 2014-11-27, 03:33

Strefa czasowa: UTC + 1

[ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-08-01, 17:13 
Czytelnik

barwinka masz racje :wink: , ale moze jednak zostanie jeszcze kiedys dokonczona i wydana :wink: , ale prawde mowiac nie licze na to za bardzo :D

Tytuł:
PostNapisane: 2008-08-29, 18:55 
Milczek

jakby ktos byl chetny to akurat sprzedaje cala serie :) wydanie w twardej okladce z poczatku lat 90 w bardzo dobrym stanie :) http://www.allegro.pl/item428392002_a_s ... kazja.html

z tego co zauwazylam wydanie to w niezmienionej postaci wznawiane jest do dzis

pozdrawiam wszystkich fanow Tomka :)

Tytuł:
PostNapisane: 2008-08-30, 08:44 
Książkoman

Czy ktoś z was słyszał o książce "Tomek w tarapatach"? Kupiłem w jednej księgarni w Krynicy-Zdroju. Nie należy do serii, została napisana wcześniej i jest o połowę krótsza niż pozostałe, ale widać, że główny bohater jest pierwowzorem Tomka Wilmowskiego i niektóre motywy powtarzają się w "Tomku na Czarnym Lądzie". Są różnice (ten Tomek pochodzi z Nowego Jorku, a do Afryki trafia przypadkiem) i spora dawka humoru. Polecam wszystkim, zwłaszcza młodszym!

Tytuł:
PostNapisane: 2008-08-30, 18:39 
Nowicjusz

Czytałam "Tomka w tarapatach", jednak bardziej podobały mi się wszystkie inne serie. :) Niektóre tomy czytałam nawet po kilka razy :)

Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-02, 12:03 
Nowicjusz

cossynieur napisał:
Cytuj:
Nie należy do serii, została napisana wcześniej i jest o połowę krótsza niż pozostałe, ale widać, że główny bohater jest pierwowzorem Tomka Wilmowskiego i niektóre motywy powtarzają się w "Tomku na Czarnym Lądzie". Są różnice (ten Tomek pochodzi z Nowego Jorku, a do Afryki trafia przypadkiem) i spora dawka humoru.

Powieść "Tomek w tarapatach" jest całkiem inną powieścią niż przygody Tomka. Szklarski wziął z niej chłopca, którego przeniósł z lat 50 XX wieku do początku dwudziestego i dał mu polski rodowód.

Tytuł: Już przy końcu
PostNapisane: 2008-09-13, 10:29 
Milczek

Czytam teraz Tomek w grobowcach faraonów. T_T Jest narazie gorsza od poprzednich, ale Zelga pisze krócej informacje od chodzących encyklopedii :pl: i trochę śmiesznie. Jestem teraz w 4 kl. i w jednej sali J. Polskiego wiszą lektury 4 - 6 i jest na niej Tomek w krainie kangurów jednak nie ma napisane w której dokładnie :drunken:

Tytuł:
PostNapisane: 2008-10-22, 00:24 
Milczek

Bardzo polubiłem postać Tomka,z zapartym tchem czytałem o jego przygodach,przyznaję,to były wspaniałe chwile,wciąż też do nich wracam.Jednak odczuwam pewien żal i smutek...bo czyż może pozostać nie spełnione pragnienie Alfreda Szklarskiego o szczęśliwym powrocie Tomka,jego ojca i przyjaciół do ojczyzny po odzyskaniu niepodległości?Pierwotnie ostatnią z cyklu przygód Tomka Wilmowskiego miała być książka"Przygody Tomka na Alasce".Autor jednak zmarł pozostawiając wszystkie swoje notatki swojemu przyjacielowi .Opierając się na nich ksiądz Adam Zelga odtwarza przygody Tomka w Egipcie.Książka"Tomek w grobowcach faraonów" kończy se rozmyślaniami,pytaniami dręczącymi głownych bohaterów:kiedy w końcu wrócą do kraju,czy będzie to już wolna ojczyzna w której będą mogli spokojnie i szczęśliwie mieszkać?Czyż może to pozostać niespełnione...?

Tytuł:
PostNapisane: 2008-10-25, 11:45 
Nowicjusz

'Tomek' to mistrz! Mam prawie całą serię na półce, zaczytywałam się w tym swego czasu. Pamiętam jak w IV czy w V klasie podstawówki pan historyk (notabene, fantastyczny człowiek) wezwał mnie do odpowiedzi. Jako, że mieliśmy temat o odkryciach geograficznych - Kolumb, Vasco da Gama itd., kazał pokazać mi na mapie Cejlon. Nie za bardzo wiedziałam, gdzie się on znajduje i, żeby uporządkować myśli, na głos mówię, jedynna rzecz, którą wiem o Cejlonie: "Tam w >Tomku< wyładowywali słonie...". :D
Historyk podchwycił to od razu, z piętnaście minut rozmawialiśmy o tym, jaka ta książka jest super, w końcu, przeszczęśliwy, wpisał mi piątkę, a o Cejlonie chyba zapomniał. ;)

Najbardziej lubiłam chyba bosmana. Jak ja marzyłam, żeby nauczył mnie strzelać! ;D

Tytuł:
PostNapisane: 2008-11-02, 21:04 
Nowicjusz

Tomek Wilmowski rządzi! Pamiętam, jak zamiast iść się bawić na podwórko to siedziałem i czytałem książki Szklarskiego. W życiu bym nie sprzedał tych książek, zajmują miejsce u mnie na półce ze szczególnymi książkami dla mnie. A poza tym to tak jakbym nagle sprzedał swoje dzieciństwo i wspomnienia. Poza tym, dość często wracam do tych książek. Lubię ten styl pisania co miał go Szklarski a przygody Tomka, byłyby niezła kanwą na której podstawie mógłby powstać film.

Tytuł:
PostNapisane: 2008-11-02, 21:27 
Oczarowany poezją i prozą

O raaaany...! Jak dobrze znaleźć w końcu ludzi, którzy wiedzą kto to Tomek Wilmoski :D Kocham tą serie :D Czytałam ją już dawno temu. I wracalam do niej często "wyrywkowo". A w te wakacje zaczełam od nowa. I wciągnęłam w nią brata. To jest po porstu klasa :)

Zgadzam się z przedmówcą - też bym chętnie obejrzała film na ich podstawie.

Tytuł:
PostNapisane: 2008-11-03, 21:39 
Nowicjusz

Ja też jeszcze nigdy nie spotkałam nikogo kto uwielbiałby serię o Tomku, no może poza moją mamą, która mi te książki podsunęła. Pamiętam, że w podstawówce nie mogłam się oderwać od Tomka, a ostatnia lekcja była dla mnie torturą, bo nie mogłam się doczekać kiedy wrócę do domu i znów zanurzę się w tych książkach.

Niestety posiadam tylko jeden tom przygód Tomka, ale planuję powoli uzupełnić braki w biblioteczce, bo to jedne z nielicznych książek do których wracam.

Pozdrawiam wszystkich miłośników całej serii!

Tytuł:
PostNapisane: 2008-11-03, 22:02 

darysia napisał(a):
Niestety posiadam tylko jeden tom przygód Tomka, ale planuję powoli uzupełnić braki w biblioteczce, bo to jedne z nielicznych książek do których wracam.

Darysia - czaj na allegro! Ja co prawda miałam większość ksiązek z serii (a te co mi brakowało, podostawałam na urodziny itp), ale kilka z nich było już dosyc mocno zniszczonych. I właśnie uzupełniłam je dzieki allegro. Teoretycznie dominują tam albo te całkiem stare wersje wydawnictwa "Śląsk", albo te takie nowe, co były sprzedawane m.in z jakąs gazetą. Takie w miękkiej oprawie, na szarym papierze. Ale czasami można też dostać te fajne, w twardej oprawie wyd. MUZA i to naprawdę w zdecydowanie niższych cenach niż w księgarnii. ;)

Tytuł:
PostNapisane: 2008-11-05, 17:17 
Nowicjusz

Ja tez dołączam do Was do miłośników Tomka Wilamowskiego.zamiast odrabiać lekcje to czytałem po kryjomu przed mamą.To książki mojego dzieciństwa .Myślę,że w jakiejs wolnej chwili powrócę do nich.Ciekawe jak teraz będzie się je czytało.

Tytuł:
PostNapisane: 2008-11-05, 19:49 

Ach! Przypomniała mi się pewna sytuacja! Otóż pierwszy tom przygód Tomka był moja lekturą w podstawowce. Przeczytałam go, spodobał mi sie i sięgnelam po kolejne, które miałam w domu. Tak sie w nie wciągnęłam, że czytałam nawet na lekcjach po kryjomu :P Pamiętam taką jedną lekcje matmy, gdy tak sie zaczytałam, że nie zauważyłam, że podeszła do mnie nauczycielka. Zorientowałam się dopiero gdy ktoś nagle chwycił moją książkę. Strasznie się wystraszyłam i oczekiwałam na burę, ale ona tylko wzięła, podniosła okładkę spytała "Co to? A, Tomek.", odłozyła i odeszła. A ja zostałam z wytrzeszczem oczu i zagubioną szczeną xD Co dziwniejsze ona była raczej taka raczej surowa i... no po prostu szok xD

A raz na przyrodzie czytałam akurat scenę, gdy bosman w trzeciej części stoi przy palu męczarni i śpiewa piosenkę. W tym momencie się zaczelam wzruszać i musiałam skończyć czytanie, żeby się nie rozryczeć w środku lekcji xD

Tytuł:
PostNapisane: 2008-12-17, 22:42 
Milczek

Serie o Tomku czytałem kilkanaście razy(książki są w stanie masakrycznym) i zawsze jak mam zły humor wracam do nich.Parę tekstów bosmana w stylu "niech to wieloryb połknie" albo "założyłbym się o butelczynę rumu' i od razu lepiej.Nieraz żałuję że nie żyje w czasach Tomka gdzie na mapach widniały białe plamy a wyprawa w te rejony zawsze oznaczała wielką niewiadomą.

Seria o Tomku Wilmowskim - Alfred Szklarski
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona