Serwis partnerski: BiznesForum.pl
Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Teraz jest 2014-11-23, 14:04

Strefa czasowa: UTC + 1

[ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: "Przepowiednia dżokera" - J. Gaarder
PostNapisane: 2010-12-02, 15:57 
Nowicjusz

Cześć. Otóż w sobotę mam konkurs polonistyczny i muszę na niego przeczytać 5 książek. Cóż, 4 już prawie przeczytałam, ale "Przepowiedni dżokera" nigdzie nie mogę dostać. Pytałam po wszystkich okolicznych bibliotekach, w Empiku i innych sklepach internetowych. Wszędzie jest brak egzemplarzy i nie ma jak ich zamówić. Cóż, przedwczoraj ukazała się owa książka na Allegro, lecz już nie zdąży do mnie dojść. I tu się zaczyna moja prośba do Was. Czytał ktoś może "Przepowiednię dżokera" i mógłby mi napisać jakieś streszczenie tego utworu? Może być nawet w punktach... Bardzo interesuje mnie zakończenie gdyż wiem, że może się pojawić pytanie w związku z ostatnim rozdziałem lub jakimś z końca książki. Będę wdzięczna również za wszelkie informacje o tej książce i autorze (szukałam po wszystkich encyklopediach, które mam w domu i na stronach internetowych i nic konkretnego się nie dowiedziałam). Bardzo proszę o pomoc...
Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-09, 00:31 
Zaglądacz

Czytałam 'Świat Zofii' i 'Zamek w Pirenejach' Gaardera, obie ksiażki są w wątkach na tym forum. Gaarder to znakomity filozof i świetny pisarz, powodzenia na konkursie!

Tytuł: Re: "Przepowiednia dżokera" - J. Gaarder
PostNapisane: 2012-05-07, 15:05 
Milczek

Książka opowiada o dwunasto letnim chłopcu Hansie Tomasie który wraz z ojcem wyrusza odnaleźć matkę w Atenach do których udała się by "odnaleźć siebie" Gdy chłopiec miał zaledwie 4 lata. W raz z ojczulkiem ( Bo tak nazywał swojego ojca) wyjechali po drodze zajechali do małego miasta zwanego Dorf. Gdy ojczulek poszedł napić się czegoś orzeźwiającego ( Czyli alkoholu) chłopiec postanowił wstąpić do piekarni gdzie pracował stary piekarz, piekarz dał chłopcu oranżadę i cztery bułeczki w jednej była ukryta ksiązeczka która była zapisana miniaturowymi literkami chłopcu na tomiast wpadła do głowy pewna myśl że dzien wcześniej otrzymał lupę. Chłopiec nie może nikomu zdradzic tajemnicy bułeczkowej książeczki więc czyta ją potajemnie. W książeczce jest opisany Hans piekarz i Albert. Hans piekarz opowida Albertowi swą historię czyli to że był na tajemniczej wyspie na której był Pewien Frode który był tam całkiem sam jak palec miał tylko przy sobie karty z którymi rozmawiał i traktował jak każdego żywego człowieka. Pewnego dnia karty zniknęły i przemienily sie w prawdziwych ludzi z krwi i kości. Był tez tam Dżoker który miał swój dzień, wypadal on dwa razy na cztery lata. Hans Tomas urodził sie w owy dzień Dżokera. W ten dzień wszystkie karty poznały prawdę że to Frode ich stworzył. Zabiły Frodego a następnie chciały Zabić Dżokera bo ten zabrał im purpurową oranżadę, która wymyslił Frode. Ale po tej oranżadzie wszystkie karty głupiały a tak że mały błazen Dżoker. Nagle wyspa zaczęła pękac i tonąć. A wszystkie karty zamieniły się z powrotem w karty. Hans piekarz pozbierał je wszystkie ooprucz jednej Dżokera. Bowiem Dżoker i Hans Piekarz uciekli z wyspy. Ale zaraz potem Dżoker uciekł. Ponieważ karta nic nie mogło sie stac nie mogły sie zranić, nie starzały sie i nie mogły umrzec więc Dżoker jeszcze biega gdzies po świecie. I to właśnie on podarował chłopcu lupę. Na ostatniej stronię bułeczkowej książeczki jest opisany ten kto ją spisywał. Czyli dziadek Hansa Tomasa. Wszyscy myśleli że on dawno umarł na wojnie ale jednak żył. Gdy odnaleźli matkę w Atenach udało im się ją zabrac z powrotem do domu. Wszyscy trzej pojechali do Dorfu przekonac sie czy naprawdę Jest to Dziadek chłopca. Okazało się to prawda ale stary piekarz zmarł na zawał serca, a natomiast na miejscu spotkali matke ojczulka. Gdy Hans Tomas opowiedział o książeczce rodzicom oni mu nie uwierzyli więc chciał ją im pokazać. Ale mału błazen Dżoker ukradł ją ponieważ Hans Tomas nie dochował Tajemnicy.

Więcej nie mogę ci opisać, przepraszam za wszystkie moje błędy tutaj napisane jestem słaba z ortografii ;D Książka fajna polecam przeczytac mi sie osobiście bardzo spodobała.

//Polecam zwracać uwagę na datę pierwszego postu. Katja

"Przepowiednia dżokera" - J. Gaarder
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ]