Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Teraz jest 2014-08-21, 03:21

Strefa czasowa: UTC + 1

[ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Polecane przez Was książki o medytacji
PostNapisane: 2007-06-07, 22:26 
Milczek

Poszukuje dobrej książki o medytacji, dla początkujących, w których nie znajdę tekstów typu "tańcz naśladując drzewo" czy tym podobne (wiecie o co chodzi). Znalazłam wiele w internetowych księgarniach ale nie wiele jest tam napisane odnośnie treści. Interesują mnie jasne opisy i praktyczność oraz cena do 30 zł. Byłabym wdzięczna jeśli pomoglibyście mi wybrać najlepsza. Pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: 2007-06-08, 13:44 
SuperUser

'Góra Traw'
Nan Huai-chin
wyd. Rebis, Poznań 2006
(czy są inne wydania nie wiem...)

Książka ta jest nizwykle inspirującym człowieka Zachodu dziennikiem z tygodniowego spotkania z mistrzem Nan Huai-chin, spisanym przez ludzi, którzy osobiście doświadczyli wchodzenia w medytację metodą hua-t'ou. Mówią w niej o sposobach budzenia energii ch'i, o kierowaniu jej przepływem, o tym jak dzięki siłom umysłu, bez odwoływania się do ćwiczeń fizycnych, można osobiści jej doświadczyc. jezeli do tego dodać, że słowa mistrza pełne są mądrości, współczucia i humoru, to śmiało książkę tę można polecić wszystkim adeptom Drogi i tym, którzy szukają kontaktu z własną głębią.

Mistrz Nan Huai-chin urodził się w Chinach w 1918 roku. W 1945 roku udał się do Tybetu, gdzie uzyskał oficjalny tytuł mistrza ezoteryzmu. Od 1952 roku prowadzi, w okresie Chińskiego Nowego Roku, treningi ch'an, w których zwykle bierze udział ponad sto osób.

Śmiało polecam tę książkę każdemu, kto choć trochę interesuję się medytacją. Choć ma zaledwie ok 140 stron, jest pasjonująca i wprowadza w podstawy medytacji. Nie obiecuję, że od rzu po jej przeczytaniu będziesz wiedziała (wiedzieliście) jak się medytuje i wchodzi w taki stan. To są dni, tygodnie ćwiczeń, które trzeba systematycznie pielęgnować :wink:

Au revoir!

Tytuł:
PostNapisane: 2007-06-10, 17:15 
Bywalec bibliotek

http://www.kdc.pl/?content_id=8485&page ... y_id=10243

Z tej książki byłam bardzo zadowolona. Próbowałam nawet medytować, problem w tym, że nie mam ku temu warunków. Pewnie wrócę do niej, gdy zmienię miejsce zamieszkania;)

Polecane przez Was książki o medytacji
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ]