Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Teraz jest 2014-08-21, 13:07

Strefa czasowa: UTC + 1

[ Posty: 596 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-12-10, 21:39 
Nowicjusz

Do powiedzenia mam tylko tyle, że czytając "Weronika postanawia umrzeć" miałem strasznie nieprzyjemne wrażenie, że pisarz próbuje wmawiać czytelnikowi uczucia, to jak ten powinien rozumieć całość. Zadanie go chyba trochę przerosło.

Nie wiem jak sprawa ma się z innymi jego książkami, na razie zetknąłem się tylko z tą jedną.

Tytuł:
PostNapisane: 2009-12-16, 19:25 
Bywalec bibliotek

Najpierw uważałam Paulo Coelho za naprawdę wspaniałego i mądrego powieściopisarza. Takiego głębokiego. Autorytet.
Ale teraz po przemyśleniu jego twórczości uważam, ze pisze o rzeczach oczywistych w nieco skomplikowany, ale mało zrozumiały sposób.
Do mnie o wiele bardziej przemawia Eric-Emmanuel Schmitt.

Tytuł:
PostNapisane: 2009-12-22, 22:06 
Zaglądacz

Jeden z moich znajomych i ja mamy taką teorię, że wydawania Coelho powinno się prawnie zakazać. ;)

Tytuł:
PostNapisane: 2009-12-23, 10:08 
Czytelnik

Coelho jest cały alegoryczny. Niekiedy trzeba się sporo namęczyć, żeby uświadomić sobie co miał na myśli pisząc w danym momencie. Ale zgadzam się z pewną opinią (przeczytaną zresztą tu wcześniej), że jest głęboki i odmienia ludziom życie. Polecam! Poza tym na mojej półce jeszcze zalega "Jedenaście minut" i mam nadzieję, że w końcu się na nie skuszę omijając ułożoną kolejkę lektur :)

Tytuł:
PostNapisane: 2009-12-28, 01:56 
Milczek

Błazen napisał(a):
Do powiedzenia mam tylko tyle, że czytając "Weronika postanawia umrzeć" miałem strasznie nieprzyjemne wrażenie, że pisarz próbuje wmawiać czytelnikowi uczucia, to jak ten powinien rozumieć całość. Zadanie go chyba trochę przerosło.

Dokładnie.
Nie przepadam za tym panem. Chociaż Alchemik był strawny. Reszta jednak strasznie napuszona. Lekko strawna papka z toną uczuć. Taki gorszy Wiśniewski.
A teraz mnie zabijcie za tą opinię. ;p

Tytuł:
PostNapisane: 2009-12-28, 13:40 
Zaglądacz

kaarola napisał(a):
Lekko strawna papka z toną uczuć. Taki gorszy Wiśniewski.

Oczywiście. Całym sercem jestem za.

Tytuł:
PostNapisane: 2009-12-28, 19:03 
Nowicjusz

Swego czasu Coelho uwielbiałam. Potem gust troche się zmienił (wyrobił.?) i nabrałam dystansu. Przede wszystkim dlatego, że mam poczucie, że autor dyktuje mi co mam myślec i czuć a wszelkie próby polemiki traktowane są jako błądzenie, coż niewłaściwego. Taka.. gotowa 'papka mentalna' zdecydowanie mnie nie przekonuje i choc ksiązki czyta sie lekko i przyjemnie to na chwile obecna bardziej cenie sobie wybrane cytaty ktorymi mozna sie posluzyc chcac ladnie ubrac w slowa uczucia, niz caloksztalt.

Tytuł:
PostNapisane: 2009-12-29, 23:33 
Nowicjusz

Grendel napisał(a):
Jeden z moich znajomych i ja mamy taką teorię, że wydawania Coelho powinno się prawnie zakazać. ;)

Podpisałabym się pod tym ;]

Przeczytałam chyba z sześć książek, chcąc się przekonac do tego autora.
Z każdą kolejna ksiązką moje nadzieje traciły na sile, aż w końcu poddałam się..
Moim zdaniem:

"Alchemik" - mimo, że krótka książeczka, to cięzko mi było przez nią przejść. Mam wrażenie, że autor starał się być nadzwyczaj wyniosły i zabawiać w coś większego pokroju, niż był w stanie.

"Weronika postanawia umrzeć" - cholernie przereklamowane, z bólem czytałam. Choć pomysł był całkiem ciekawy, to nei podobał mi się pomysł realizacji. (Oczywiście musił zostać wtrącony wątek masturbacji... mężczyźni..)

"Demon i panna Prym" Chyba najciekawsza z jego ksiązek jakie czytałam. Koniec nieco pretensonalny, ale całość zjadliwa.

"11 minut" - tak obrzydliwej ksiązki chyba nie czytałam. Od razu widać, że autorem jest mężczyzna! Neiudolnie wciela się w postać kobiety.. We fragmencie o tym, ze kazdy tak naprawde lubi cierpieć, nawet ksiązka mi się spodobała, jednak obrzydliwe szcegółowe opisy stosunków i części ciała sprawiły, iż było mi niedobrze.

"Piąta Góra" - To było cos jak zabawa w Boga..
On chyba starał się stworzyć coś na kształt opowieści biblijnej?

Więcej nie pamiętam...
Ogólnie, czy wy tez zauwazyliście, że choć jego ksiązki tak się różnią, to widac w nich coś takiego charkterystycznego? Jakąś taką.. powtarzalność? (nie mówię, że w pozytywnym sensie..)

Tytuł:
PostNapisane: 2009-12-29, 23:37 
Mól książkowy

Czytałam " Alchemika " - bardzo mi się podobał. Czytałam i oglądałam " Weronika postanawia umrzeć " - totalne dno. Sama nie wiem, dlaczego ale kompletnie mi się nie podobało. Ani film, ani książka. Tego raczej bym nie poleciła, ale każdy ma swój gust, prawda ..? ; )

Tytuł:
PostNapisane: 2010-01-06, 20:34 
Czytelnik

A mnie Jedenaście minut urzekło w całej swej postaci. Książka zawiera wiele cennych myśli, może niezbyt odkrywczych, ale na pewno wartych przypomnienia. Wgląd w własną seksualność poprzez poznanie Marii - głównej bohaterki - jest bardzo... edukacyjny. Opisy zbliżeń nie są tak straszne jak się wydaje. Ze smakiem i lekkim sceptycyzmem okraszonym nutą melancholii Coelho ujmuje czytelnika. Jestem na tak!

Tytuł:
PostNapisane: 2010-01-10, 15:20 
Nowicjusz

kadzia napisał(a):
Czytałam " Alchemika " - bardzo mi się podobał

Mi też.Mam zamiar wziąć się jeszcze za "Weronika postanawia umrzesz",ale dopiero jak będzie w bibliotece.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-01-10, 17:43 
Nowicjusz

Coelho wzbudza we mnie mieszane uczucia. Przeczytalem jego 5 ksiazek - a wlasciwie 5 i pol bo Weronike przerwalem w srodku. Jakos nie przypadla mi ta powiesc do gustu. Przede wszystkim dziwie sie dziewczynom, ktore czytaja jego ksiazki i zwyczajne, proste cytaty biora jaka swoja mysl przewodnia - wklejajac je do opisow na gg, do sygnaturki na forum itd. A w gruncie rzeczy sa to mysli, ktore kazdy z nas moglby spokojnie samemu napisac. No bo chyba to nie jest jakas wielka sztuka porownac milosc do heroiny; ze wciaga tak samo a potem potrzebujemy jej wiecej i wiecej. Albo slowa, ze kochac to znaczy stracic nad soba panowanie - to chyba tez nie sa jakies wielkie slowa ? Mimo wszystko niektore jego ksiazki mi sie spodobaly, bo zawieraly pewna basniowosc i rzadko dzis spotykany w literaturze - nierealistyczne podejscie do tworzenia historii, co ja cenie. Dlatego lubie Alchemika i Na brzegu rzeki Piedry... Lecz, gdyby rozpopularyzowac wsrod mlodziezy niektore powiesci z 19 wieku, to Coelho poszedlby w odstawke, ale niestety przyjelo sie myslec, ze 19 wiek to epoka odlegla i ze nic aktualne z niej nie zostalo wiec nie ma sensu zadreczac sie jakims Dickensem, czy Twainem.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-01-11, 22:09 
Bywalec bibliotek

"Alchemik" mnie wciągnął. I naprawdę mi się podobał.
Wzięłam z biblioteki ostatnio "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam", bo ten tytuł w dziwny sposób za mną chodził przez długi, długi czas.
Ale... nie potrafiłam tego przeczytać.
Przerwałam, chociaż nie znoszę przerywać książek.
Może za jakiś czas.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-01-14, 21:29 
Nowicjusz

Od "Weronika postanawia umrzeć" zaczęła się kilka lat temu moja przygoda z Coelho - książka mnie zachwyciła- dodałą nadzieii-optymizmu - fantastyczna. Później była reszta: Alchemik (dla mmnie fenomen wśród książek) , Piąta Góra (genialna), Na brzegu rzeki...(o miłośc) i reszta która mnie nie zachwyciła czyli Zahir, 11 minut, Demon i panna Prym. Chociaż przyznam że w miarę jak się starzeję ;) widzą jakąś podstawę dla poglądów uznających książki Coelho za "banalne". No rzeczywiście dotyczą fundamentalnych prawd...Ale warto przeczytać, są takie głęboko.. humanistyczne, wzruszające i mądre. Tak uważam. :rabbit:

Tytuł:
PostNapisane: 2010-01-15, 09:53 
Zaglądacz

Nie czytałam żadnej z jego książek, oprócz "Weronika postanowiła umrzeć" którą i tak nie przeczytałam do końca. Z nudów nie dobrnęłam do ostatniej strony, tylko luknęłam zakończenie. Jak na książkę mieniącą się za realistyczną, była strasznie naiwna.

Paulo Coelho
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 596 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 40  Następna strona