Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Teraz jest 2014-08-22, 14:43

Strefa czasowa: UTC + 1

[ Posty: 272 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nora Roberts, J. D. Robb
PostNapisane: 2006-08-31, 15:33 
Maniak książkowy

Zauważyłam, że nie ma tu tego tematu, a przecież ta autorka jest znana i lubiana.

Założyłam nowy temat dla osób, które czytały przynajmniej jedną jej książkę (chyba wszyscy co w ogóle czytają romanse to zrobili), ale chcieliby polecić innym, lub odradzić.

Ja sama przeczytałam niewiele jej książek (w końcu napisała ich tak z 50), ale proponuję cykl In Death tejże autorki. Chciałabym, żeby napisała do mnie osoba, która przeczytała wszystkie pozycje z tego cyklu, bo chcę się jej o coś spytać. Bo ja niestety wszystkich nie przeczytałam.

Polecam również cykl Klucze. To są 3 książki o 3 kobietach, które mają szukać pewnych kluczy...:
1. Klucz światła
2. Klucz wiedzy
3. Klucz odwagi

Jest jeszcze wiele cykli, np. "Gra luster", "Marzenia", "Trzy siostry", "W ogrodzie" i wiele innych, nie mówiąc już o pojedyńczych książkach...

W każdym razie to są romanse, niektóre z dodatkiem sensacji i thillera.

Polecam.

P.S.
W najbliższym czasie dodam po kolei cykl In Death. Już go gdzieś tu napisałam, ale tak będzie lepiej.

Tytuł:
PostNapisane: 2006-09-03, 21:24 
Wielki miłośnik literatury

Czytałam tylko jedną jej książkę, "Wirus śmierci" i bardzo mi się podobała. Wciągnęła mnie strasznie i chociaż była dość gruba, szybko się ją czytało. ;)
Chciałam dorwać inne książki tej autorki, ale z tej samej serii w bibliotece chyba nie ma, a ostatnio widziałam jakieś dwie ale okazało się że jest to II i III część, a ktoś trzyma u siebie pierwszą, więc postanowiłam poczekać.

Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 2006-09-07, 16:29 
Maniak książkowy

1. Dotyk śmierci
2. Sława i śmierć
3. Kwiat nieśmiertelności
4. Śmierlelna ekstaza
5. Czarna ceremonia
6. Anioł zemsty
7. Randka ze śmiercią
8. Zabójczy spisek
9. Aż po grób
10. Świadek śmierci
11. Zapłacisz krwią
12. Srebrny błysk śmierci
13. Wróg w płatkach róż
14. W pogoni za śmiercią
15. Wirus śmierci
16. Portret śmierci
17. Skarby przeszłości
18. Powtórka ze śmierci

Znalazłam!

Tytuł:
PostNapisane: 2006-10-01, 19:30 
Milczek

Uwielbiam książki J.D. Robb z serii In death. W sumie tych książek jest chyba z 26, ale tylko połowa jest dostępna w Polsce. Czytałam większość z nich oczywiście prócz tych ostatnich. W pierwszych książkach z serii orientuje się dobrze. Pozostałe czytałam po angielsku i mogło mi coś tam umknąć. Więc jak chcesz coś wiedzieć to pisz. Jeżeli będę mogła pomóc na pewno napisze: charisma_20@wp.pl

Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-26, 10:03 
Nowicjusz

Książki J.D. Robb są wspaniałe - uwielbiam je;) Przeczytałam wszystkie oprócz najnowszej "Born in death", która właśnie do mnie wędruje. Sądze, że choć seria jest wspaniała to książki tracą w miarę pojawiania się kolejnych tomów...

Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-26, 10:42 
Książkoman

Ja również trochę ich czytałam, ale zabijcie mnie, nie pamiętam tytułów. Ale jedna seria bardzo zapadła mi w pamięć, być może dlatego, że to nie były tylko romanse. Nazywała się "Saga rodu Quinnów" i przeczytałam z niej 3 części "Wzburzone fale", "Niebezpieczne prądy" i "Spokojna przystań". Bohaterami są w nich trzej przyrodni bracia, wszyscy przygarnięci przez małżeństwo Quinnów po naprawdę ciężkim, traumatycznym dzieciństwie. Autorka opowiada o ich dorosłych losach w kontekście przygarnięcia kolejnego chłopca o imieniu Seth, który jakoś z ich rodziną jest powiązany, ale nie wiedzą, w jaki sposób. Mnie w tych książkach interesowało przede wszystkim wewnętrzne życie Setha, jego próby przystosowania się do sytuacji, ciągły strach, że odeślą go do matki (prostytutki i narkomanki), strach, że to nowe życie jest tylko iluzją i w końcu jednak spotka go coś złego, nieustanna gotowość do ucieczki... Wiem, że istnieje jeszcze 4 część mówiąca o dorosłym życiu Setha pt. "Błękitna zatoka", ale jeszcze się z nią nie spotkałam.

Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-26, 11:07 
Nowicjusz

"Błękitną Zatokę" znajdziesz w wydawnictwie Świat książki. Seth jako dorosły mężczyzna ponownie musi się zmierzyć z demonami przeszłości....

Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-27, 16:53 
Maniak książkowy

Lady_Dallas napisał(a):
Sądze, że choć seria jest wspaniała to książki tracą w miarę pojawiania się kolejnych tomów...

Tak, masz rację. Niedawno przeczytałam "Rozłączy ich śmierć" i nie byłam taka zachwycona tą książką, jak kiedy czytałam pierwsze części. Była troche nudna.

aredhela napisał(a):
Nazywała się "Saga rodu Quinnów"(...)
Autorka opowiada o ich dorosłych losach w kontekście przygarnięcia kolejnego chłopca o imieniu Seth, który jakoś z ich rodziną jest powiązany, ale nie wiedzą, w jaki sposób.

O rany...

Wczoraj czytałam ksiązkę "Z mroku przeszłości" N. Roberts - o Sethecie Quinn i po przeczytaniu twojego postu skapnęłam się, że to jedna książka z cyklu "Saga rodu Quinnów". No i książka podobała mi się - bardzo. I z czułością "patrzę" na rodzinę Quinnów...

Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-27, 19:28 
Nowicjusz

Moja ulubiona książka J.D.Robb to "Zabójczy spisek" - wspaniały wątek Eve tracącej odznakę. Co do książek poza serią "in Death" , to właśnie zachwycam się "Dance of the Gods"- piękne i wyjątkowe :)

Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-13, 15:56 
Zaglądacz

Podobają mi się ksiązki Nory Roberts jako J.D. Robb choć momentami są troche dziwne ( te androidy itd.) Jednak bardziej przypadły mi do gustu jej sagi, a w szczególności Saga Rodu Concanonów. (Klejnoty słońca, Łzy księżyca i Serce oceanu), gdyż panuje w nich ta irlandzka magia. Dwóch seksownych braci, siostra, tajemniczy duch i legenda. :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 2007-02-11, 16:35 
Maniak książkowy

Poprawiam poprzednią listę.
Charisma_20, skorzystałam z twoich informacji i dwóch stron internetowych: TEJ i TEJ .
Uzupełniłam ją o niewydane jeszcze w Polsce książki. Są napisane po kolei, razem z angielskimi nazwami.
Aha, tak w ogóle to piszę o cyklu In Death.

1. Dotyk śmierci - Naked In Death
2. Sława i śmierć - Glory In Death
3. Kwiat nieśmiertelności - Immortal In Death
4. Śmiertelna ekstaza - Rapture In Death
5. Czarna ceremonia - Ceremony In Death
6. Anioł Zemsty - Vengeance In Death
7. Randka ze śmiercią - Holiday In Death
8. - Midnight In Death (Nie wydana w Polsce)
9. Zabójczy spisek - Conspiracy In Death
10. Aż po grób - Loyalty In Death
11. Świadek śmierci - Witness In Death
12. Zapłacisz krwią - Judgment In Death
13. Srebrny błysk śmierci - Betrayal In Death
14. - Interlude In Death (Nie wydana w Polsce)
15. Wróg w płatkach róż - Seduction In Death
16. W pogoni za smiercią - Reunion In Death
17. Wirus śmierci - Purity In Death
18. Portret śmierci - Portrait In Death
19. Powtórka ze śmierci - Imitation In Death
20. Skarby przeszłości - Remember When
21. Rozłączy ich śmierć - Divided In Death

Niżej nie wydane w Polsce:
22. Visions In Death
23. Survivor in Death
24. Origin in Death
25. Memory In Death
26. Haunted in Death
27. Born In Death
28. Innocent in Death
29. Eternity in Death
30. Creation in Death

Dwie ostatnie - planowane wydanie po angielsku w listopadzie 2007.
Jeśli sie w czymś pomyliłam - zgłoście lub poprawcie.

A co do "Rozłączy ich śmierć"... moim zdaniem gorsza jakość niż wcześniejsze. Pojawia się schemat, no i nic w gruncie rzeczy ciekawego się nie dzieje.

Tytuł: jdrobb
PostNapisane: 2007-02-12, 20:33 
Milczek

No właśnie ale dlaczego nie wydano po polsku tylko je pominięto.ale jest coś takiego na jednej ze stron Nory że z cyklu in death jest jak gdyby coś innego to znaczy że jakieś nowele czy jakoś tak podpisane albo te skarby przeszłości też mają inną forme.To ona robi też inne książki o Eve?[/b]

Tytuł:
PostNapisane: 2007-02-15, 19:59 
Nowicjusz

Innocent zostanie wydane za granicą 20 lutego. Na początku J.D. Robb wydawało wydawnictwo Da Capo. Jak wszyscy wiemy splajtowało i tym samym przestało wydawać. Różne wydawnictwa z różnym skutkiem próbowało kontynuować wydawanie aż wreszcie wziął się za to Prószyński i wydaje J. D. Robb od początku jednocześnie próbując kontynuować wydawanie książek od momentu na którym skończyło Da Capo. Do wymienionych książek po prostu nie doszło i, nota bene, na wydanie ich jeszcze trochę poczekamy. Skarby przeszłości składa się z dwóch "opowiadań" połączonych ze sobą. Druga część dotyczy świata Eve i Roarke'a. Następuje po prostu taki przeskok w czasie.

Tytuł:
PostNapisane: 2007-02-17, 17:19 
Maniak książkowy

Lady_Dallas napisał(a):
Innocent zostanie wydane za granicą 20 lutego. Na początku J.D. Robb wydawało wydawnictwo Da Capo. Jak wszyscy wiemy splajtowało i tym samym przestało wydawać. Różne wydawnictwa z różnym skutkiem próbowało kontynuować wydawanie aż wreszcie wziął się za to Prószyński i wydaje J. D. Robb od początku jednocześnie próbując kontynuować wydawanie książek od momentu na którym skończyło Da Capo. Do wymienionych książek po prostu nie doszło i, nota bene, na wydanie ich jeszcze trochę poczekamy.

Dobrze wiedzieć.
Tak apropo:
1 Dotyk śmierci
2 Sława i śmierć
3 Kwiat nieśmiertelności
4 Smiertelna ekstaza
20 Skarby przeszłości
21Rozłączy ich śmierć

Tytuł:
PostNapisane: 2007-03-04, 21:49 
Skryba

Cytuj:
Polecam również cykl Klucze. To są 3 książki o 3 kobietach, które mają szukać pewnych kluczy...:
1. Klucz światła
2. Klucz wiedzy
3. Klucz odwagi

Czytałam tą serię jako pierwszą i bardzo mi się podobała. Może dlatego że nie były to typowe romanse a bardziej powieści obyczajowe z elementami romansu. Takioe książki są wciągające.

Nora Roberts, J. D. Robb
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 272 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona