Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Teraz jest 2014-08-29, 23:22

Strefa czasowa: UTC + 1

[ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Właśnie po pierwszej lekturze Nory Robert Tears of the M
PostNapisane: 2009-08-03, 10:06 
Maniak książkowy

AnitaBlake napisał(a):
Doradźcie po co sięgnąć teraz?

Myślę, że przede wszystkim powinnaś przeczytać od początku ten temat ;) Jest tam wystarczająco dużo pochwał dotyczących co najmniej kilku cyklów.
A że nie jestem wredna, mogę ci ułatwić zadanie i napisać, że wg mnie najlepsze są cykle In Death: In Death lub Klucze.

Tytuł:
PostNapisane: 2009-08-06, 12:53 
Zaglądacz

Tak jak poprzednik pisał, radzę przeczytać temat od początku, ja jednak ze swej strony polecę:

Obrazek

Prawdziwe kłamstwa
Kategoria: Romans
Wydawnictwo: Prószyński Media
Cena: * 34.00 PLN

Autor: Roberts Nora
Rok wydania: 2009
Liczba stron: 592
Wydanie: -
Format: 12.5x19.5 cm
Oprawa: Miękka
ISBN: 9788376481173

Dziennikarka Julia Summers otrzymuje wspaniałą propozycję: ma spisać wspomnienia słynnej hollywoodzkiej aktorki. Wprowadza się do domu gwiazdy w Beverly Hills, gdzie poznaje przystojnego pisarza. Nie wie jeszcze, że razem będą musieli stawić czoło komuś, kto obawia się, że biografia aktorki odkryje pilnie strzeżone tajemnice. Komuś, kto nie pozwoli ujawnić ich światu... Nora Roberts ? fenomen. Tytan pracy. Literacka machina, produkująca na skalę masową romantyczne i okrutne sny. Łączny nakład jej wszystkich książek na świecie to 294 miliony. Od 25 lat co minutę! sprzedaje się 21 książek jej autorstwa. Na listę bestsellerów ?New York Timesa? trafiło 147 jej tytułów, w tym 18 napisanych pod pseudonimem J.D. Robb.

Tytuł: Nora Roberts
PostNapisane: 2009-08-16, 18:26 
Nowicjusz

Ja ostatnio wzięłam się za cykl : Znak siedmiu.
Muszę przyznać, że mnie wciągnęło. Przeczytałam dwie pierwsze części i właśnie przymierzam się do trzeciej. Myślę, że warto sięgnąć - zwłaszcza podczas cichych, nudnych wieczorów :)

Tytuł: Re: Nora Roberts
PostNapisane: 2009-08-16, 19:58 
Maniak książkowy

Juna21 napisał(a):
Ja ostatnio wzięłam się za cykl : Znak siedmiu.
Muszę przyznać, że mnie wciągnęło. Przeczytałam dwie pierwsze części i właśnie przymierzam się do trzeciej. Myślę, że warto sięgnąć - zwłaszcza podczas cichych, nudnych wieczorów :)

Moim zdaniem cykl jest słabszy, dużo słabszy od innych powieści Nory. Bracia krwi i Krew pogan jeszcze ujdą, ale Magia i krew to porażka. Dłużyła się i tak naprawdę mogłoby nie być tej części.

Tytuł:
PostNapisane: 2009-08-20, 14:41 
Nowicjusz

Bardzo lubię Norę i uważam, że jest jedną z lepszych pisarek tego gatunku. Niestety muszę powiedzieć, że czasami jej schematy się powtarzają i mogą być męczące. Najlepszym sposobem na to, żeby cały czas się zachwycać kunsztem jej pracy jest robienie sobie przerw pomiędzy czytaniem jej książek. Zawsze miło jest powrócić. :) Szczególnie polecam serię Kluczy, Marzenia. Byłam pod wrażeniem książek "Noc na bagnach Luizjany" i "Więzy krwi".

Tytuł:
PostNapisane: 2009-08-23, 07:30 
Bibliofil

Przeczytałam tylko dwa romanse Nory Roberts czyli Druga miłość Nataszy oraz Księżniczka. Jakoś nieszczególnie przypadły mi do gustu, może dlatego, że przeciętne współczesne romanse mnie nudzą. Za to bardzo cenię panią Roberts jako autorkę kryminałów- seria z Evą Dallas. Są ciekawe, trzymają w napięciu i nie do końca są przewidywalne. Oczywiście, ze tak jak u większości autorów thrillerów, oparte są na pewnym schemacie, ale nie jest on identyczny. Bardzo przyjemna lektura, jedyne, co mi nie do końca odpowiada, to wątki fantastyczne, ale to prywatne odczucie- nie przepadam za tym gatunkiem literatury. Pomimo jednak tych elementów thrillery Nory Roberts czyta mi się bardzo przyjemnie.

Tytuł:
PostNapisane: 2009-08-23, 10:39 
Stały czytelnik

gwiazdka* napisał(a):
Przeczytałam tylko dwa romanse Nory Roberts czyli Druga miłość Nataszy oraz Księżniczka. Jakoś nieszczególnie przypadły mi do gustu, może dlatego, że przeciętne współczesne romanse mnie nudzą.

Może dlatego ci się nie spodobały, bo to Nora Roberts w wydaniu harlequinowym. Nie twierdzę, że te książki są złe (bo nawet ich nie czytałam:), ale wiem, że Roberts z Harlequina nie zawsze jest tak dobra jak w powieściach wydawanych przez Amber czy Świat Książki. Według mnie najlepsze książki Roberts z wątkiem kryminalnym to "Niebo Montany", "Rafa", "Słodka zemsta", "Sanktuarium", "Prywatne skandale", "Księżyc bad Karoliną". Jeśli lubisz thrillery to na pewno ci sie spodobają:)

Tytuł:
PostNapisane: 2009-08-23, 10:41 
Bibliofil

Dzięki Kasiag, jeśli tylko je znajdę w mojej bibliotece na pewno przeczytam.

Tytuł:
PostNapisane: 2009-08-27, 21:35 
Maniak książkowy

Ze swojej strony całkowicie odradzam Sanktuarium, - w ogóle mi się nie podobała. Nie czułam Nory i jej ciekawych pomysłów. Porażka wg mnie.

Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-17, 08:27 
Nowicjusz

Nora Roberts to praktycznie jedyna autorka romansów, którą lubię. Czytałam chyba wszystkie - 167 pozycji mam w swoim księgozbiorze. Moje ulubione? Za cyklem o Eve Dallas nie przepadam. Najbliższe mi są " Willa" i "Zorza polarna". Może dlatego, że są najbardziej rzeczywiste. Lubię styl Nory Roberts, ale ostatnio sporo u niej metafizyki, magii, a nawet...wampirów, że o demonach nie wspomnę. A ja lubie proste połaczenie romansu z dobrym kryminałem.

Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-17, 13:51 
Zaglądacz

klosia napisał(a):
Byłam pod wrażeniem książek "Noc na bagnach Luizjany" i "Więzy krwi".

Z książek Nory Roberts czytałam tylko "Więzy krwi" i mnie również zachwyciły. Sięgnęłam potem po inne powieści tej autorki, ale nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jak ta pierwsza, nawet nie skończyłam ich czytać :P
"Więzy krwi" podobały mi się dlatego, że poruszały wiele problemów, nie koncentrowały się tylko wokół wątku miłosnego, chociaż był on bardzo ciekawy w tej książce :D

Tytuł: Nora Roberts - duży wybór
PostNapisane: 2009-11-21, 17:27 
Nowicjusz

www.antykwariat-pod-roza.pl

Duży wybór książek Nory Roberts i innych
Książki nowe i używane , tanio

Tytuł:
PostNapisane: 2010-01-17, 20:01 
Zaglądacz

J.D. Robb pobiła w jednej ze swoich książek, mój rekord w zgadywaniu zakończenia. Przeczytałam kilka stron i już znałam mordercę. Autorka opisując swojego bohatera, tak jakby napisała na jego czole "winny". Tylko jedną książkę udało mi się w całości przeczytać, a do paru wypożyczonych już nie miałam siły i oddałam nie przeczytanych do biblioteki. Nie polecam miłośnikom dobrej intrygi kryminalnej.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-01-19, 14:43 
Maniak książkowy

EdithM napisał(a):
Nie polecam miłośnikom dobrej intrygi kryminalnej.

W sumie Nora to autorka romansów ;) nie kryminałów, ewentualnie pisze coś na pograniczu romansu + sensacji, trochę fantastyki też się znajdzie. Osobiście raz bardzo, bardzo zaskoczyła mnie postać mordercy, dokładniej było to w książce, zdaje się, "Słodka śmierć".

Tytuł:
PostNapisane: 2010-01-19, 16:50 
Bibliofil

gabriela_z napisał(a):
W sumie Nora to autorka romansów ;) nie kryminałów, ewentualnie pisze coś na pograniczu romansu + sensacji, trochę fantastyki też się znajdzie.

Zgadza się, Nora pisze fantastykę, romanse, romanse na granicy kryminału, ale ma też serię In Death, są to już najautentyczniejsze kryminały z panią porucznik w roli głównej. Jeżeli o tej serii piszesz, że jest strasznie przewidywalna, to nie do końca się z Tobą zgadzam. Dla mnie są to bardzo ciekawe i wciągające książeczki. Jedyne, co w nich mi przeszkadza, to ta odrobinka fantastyki- ale to moje prywatne odczucie ( nie przepadam z a tym gatunkiem literatury).

Nora Roberts, J. D. Robb
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna strona