Serwis partnerski: BiznesForum.pl
Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Teraz jest 2014-11-21, 17:02

Strefa czasowa: UTC + 1

[ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-15, 02:04 
Nowicjusz

prawda. prawda. film bardzo przyjemny do ogądania, taki wzruszający, aż chce się uwierzyć w przeznaczenie. tylko te sceny erotyczne takie beznamiętne. ale cóż.. ideał trudno osiągnąć.

Tytuł: "Prawdziwy cud" Nicholas Sparks
PostNapisane: 2006-12-10, 17:04 
Książkowy fascynat

Dostałam tę książkę na imieniny i czeka w kolejce do przeczytania. Czytał już ktoś? Jakieś opinie? Czekam na wasze zdanie... :p
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 2007-01-05, 22:31 
Nowicjusz

Też lubię książki Sparksa, taka lekka i przyjemna chwila relaksu tylko te zakończenia jakoś ściskaja mi gardło ( a "Jesienna miłość" to nawet łzy wyciska), ale tak jak w życiu nie zawsze wszystko ukałada się po naszej myśli.
Co do książek Segala to mam mniejsze rozeznanie niż w twórczości Sparkasa, ale polecić mogę "Ostatni akord".

Tytuł: Re: "Pamiętnik" Nicholas Sparks
PostNapisane: 2007-03-19, 10:39 
Skryba

żabi jad napisał(a):
chyle czoła przed scenarzystą"Pamietnika"- Jeremym Levenen :), bo z niesamowitego gniota ajkim jest"pamietnik"Nicholasa Sparksa-bestseller :) zrobił fajny film...nei polecam książki, czyta się to beznadziejnie.Styl rodem z harlekina, o ile harlekiny maja styl.bohaterowie drętwni, rozmowy ich głupie, a "te" sceny pozbawione jakiegokolwiek erotyzmu.a fim był taki fajny.Żadne tam arcydzieło, ale sympatyczny film, miejscami zabwny, wzruszający...
nie polecam książki, odradzam!!!!naprawde

Prawda film był przepiękny, aż się wzruszyłam w którymś momencie. Mimo tego że odradzasz sięgnę po książkę żeby porównać po swojemu :)

Tytuł:
PostNapisane: 2007-03-19, 16:46 
SuperUser

Zgadzam się, film był naprawdę uroczy - romantyczny i wzruszający. Może się wydać ckliwy, ale mnie się bardzo podobał. Aż mi się łezka kręci, gdy pomyślę o tak silnej miłości Noah do Allie.....Na pewno sięgnę po książkę przy okazji.

Tytuł:
PostNapisane: 2007-03-19, 19:52 
Zaglądacz

Racja, mnie tez film bardzo się podobał, choc miejscami Allie bywala zabawna :P
Czy ktos z Was widzial "Szkole uczuc" takze nakrecona na podstawie powiesci Sparksa, jak Wam sie podobala?

Tytuł:
PostNapisane: 2007-03-21, 09:51 
Skryba

Ja widziałam. Podobać się podobała, ale gorszy film niż "Pamiętnik". Ale miło się ogląda od czasu do czasu takie romansidła :)

Tytuł:
PostNapisane: 2007-03-21, 20:15 
Nowicjusz

zgadzam sie film byl cudwony... :) gdy ogladalam pierwszy raz na konowce sie wzruszylam:) natomiast ksiazka moze rewalacyjna nie jest, ale uwazam ze warto przeczytac... :)

Tytuł: ,,Ślub'' Nicholas Sparks
PostNapisane: 2007-03-21, 20:34 
Nowicjusz

slub jest to jakby druga czesc pamietnika, tylko duzo lepsza ksiazka :) nie tak jak wiekszosc ksiazek nicholasa konczy sie szczesliwie, wesola a rowniez wzrusza :) naprawde polecam:)

Tytuł:
PostNapisane: 2007-05-10, 09:19 
Skryba

Oglądając film "Pamiętnik" nie wiedziałam że jest książka o takim samym tytule. Teraz żałuje. Bo mimo że książka jest piękna i wzruszająca to czegoś jej brakuje, a mianowicie nie ukazuje szczególnie związku bohaterów w młodości. Skupia się raczej na momencie w którym odnaleźli się na nowo, drugi raz. Brakowało mi tej młodzieńczej miłości. Gdybym wiedziała wcześniej że film jest na podstawie ksiązki, przeczytałabym ją najpierw. I wtedy film i ukazany w nim moment jak się spotkali, poznali i zakochali byłby dla mnie pięknym uzupełnieniem tej miłości z książki. Ale niestety nie wiedziałam mimo to książka bardzo mi się podobała. Wzruszyłam się jak na każdym dobrym romansidłem. Ale nie uroniłam łzy gdy musieli się rozstać w młodości, nie wzruszyła mnie scena gdy ona musiała zdecydoać z kim spędzi reszte życia. Popłakałam się w momencie gdy ta jego ukochana go nie poznała. To mnie aż zabolało. Smutne jest jak osoba którą się tak kocha nie wie kim jesteś.
To co mi się jeszcze bardzo podobało to była poezja zawarta w książce. Wprowdzała jeszcze lepszy nastrój. Te tak z pozoru proste wierszyki były dla mnie dopełnieniem miłości bohaterów.
Jedyne co zawdzięczam filmowi to to, że czytając książke miałam cały czas przed oczami Rachel McAdams i Ryan Gosling. Nie mogłam się pozbyć ich wizerunku, no i bardzo dobrze. Już zawsze Ryan będzie mi się przypominał, gdy wspomnę film ale także i ksiązke.

Tytuł:
PostNapisane: 2007-05-10, 17:20 
SuperUser

Obrazek

Oglądałam kilka razy "Szkołę uczuc". Całkiem niedawno na forum ktoś przypadkiem uświadomił mi że film jest na podstawie książki Sparksa. Naprawdę byłam w szoku, że wcześniej się na nią nie natknęłam.

Trochę żałuję, że najpierw obejrzałam film. Teraz uważam że jest on piękniej przedstawiony. Podobnie jak akira, tylko że z inną pozycją. Piękno tej miłości z książki bardziej ujrzałabym gdybym nie wiedziała jak ich historia się potoczy. Po za tym podobnie tak jak Ty, cały czas w głowie miałam obraz gry Mandy Moore i Shane'a Westa, którzy w filmie spisali się na medal!
Adam Shankman czyli reżyser także zasługuję na wielkie oklaski z mojej strony. Wprowadził on kilka dodatkowych wątków. Zdecydowanie gdyby zostały one także zapisane książka byłaby piękniejsza. Zazwyczaj to reżyser ukróca historię, a tu na odwrót. Daje nam więcej - a my możemy się tylko cieszyc.

Książeczka jest króciutka, przeczytałam ją w szkole na lekcjach i gdy wracałam do domu autobusem. Rozluźnia, jest napisana łatwym językiem, nie zmusza do wysiłku umysłu.

Polecam na deszczowe wieczory.

Teraz książkę, przekazuję przyjacióle i pewnie jak ona przeczyta, to znowu obejrzymy film ^^

5!

Tytuł:
PostNapisane: 2007-05-10, 18:39 
Skryba

Dobrze że nie oglądałam filmu "Szkoła uczuć". Najpierw przeczytam sobie książke, żeb nie bylo tak jak w przypadku "Pamiętnika". Obie książki są pisane chyba na jeden styl także wiem już mniej więcej czego się spodziewać :)

Tytuł:
PostNapisane: 2007-05-13, 16:57 
Zaglądacz

Ja niestety też najpierw obejrzałam film "Szkoła uczuć" a potem przeczytałam książkę, uważam film lepszy od książki, jednak książka też ma swój urok :) Sparksa czytałam jeszcze tylko "List w butelce", który bardzo mi się podobał. Jeśli lubicie się wzruszyć podczas lektury polecam tę książkę, jak dla mnie to istny wyciskacz łez

Tytuł:
PostNapisane: 2007-05-25, 23:41 
Zaglądacz

Także "List w butelce" z Kevinem Costnerem jest nakręcony na podstawie powieści Sparksa. Niestety o książce za wiele nie powiem, bo nie czytałam. Natmiast film jest fantastyczny.
Co do książek Sparksa to przeczytałam "Anioł stróż" - romans z elementami kryminału. Książkę zaliczam do przyjemnych i w sumie szybko ją przeczytałam.

Tytuł:
PostNapisane: 2007-05-29, 10:53 
Maniak książkowy

żabi jad napisał(a):
Chylę czoła przed scenarzystą "Pamiętnika"- Jeremym Levenen :), bo z niesamowitego gniota jakim jest "Pamiętnik" Nicholasa Sparksa-bestseller :) zrobił fajny film...nie polecam książki, czyta się to beznadziejnie. Styl rodem z harlekina, o ile harlekiny maja styl. Bohaterowie drętwi, rozmowy ich głupie, a "te" sceny pozbawione jakiegokolwiek erotyzmu.a film był taki fajny.Żadne tam arcydzieło, ale sympatyczny film, miejscami zabawny, wzruszający...
nie polecam książki, odradzam!!!! naprawdę

Pod tym muszę się podpisać rękami i nogami... Oglądając "Pamiętnik" ryczałam jak bóbr, czytając "Pamiętnik" byłam bliższa rozpłakania się z rozczarowania... Dokładnie jak napisała akira cudowne w filmie było skupienie się na miłości Allie i Noaha w młodości... Natomiast sytuacja z bohaterami książkowymi przedstawiała się u mnie w ten sposób, że udało mi się wymazać z wyobraźni obraz Rachel McAdams i Ryana Goslina (choć z trudem ;)), ale ich miejsce zajęli wówczas jacyś zupełnie inni, obcy bohaterowie, którzy już w najmniejszym stopniu nie budzili mojej tak wielkiej sympatii jak obrazujący ich aktorzy... Krótko mówiąc - jak już napisałam wcześniej w temacie o ekranizacjach powieści - pierwszy raz zdarzyło mi się, aby książka okazała się gorsza od filmu; myślałam, że to po prostu skutek zbytniego oczarowania filmem, ale jak widzę - nie bardzo, skoro Wy też tak myślicie :)

Jeśli chodzi o "Jesienną miłość" i jej ekranizację, na razie oglądnęłam tylko film... Może faktycznie trzeba było najpierw przeczytać książkę, ale po prostu nie wiedziałam, że jest to film nakręcony na podstawie tej powieści, dowiedziałam się dopiero potem... Książkę tak czy siak przeczytam, dla porównania, tylko na razie nie mam takiej możliwości, ale obawiam się, że sytuacja może być analogiczna do tej z "Pamiętnikiem", bo "Szkoła uczuć" naprawdę mi się podobała... Znowu ryczałam!! Pomińmy już fakt, że ogólnie jestem dość sentymentalna ;) Poleciła mi go koleżanka, i to w sposób dość intrygujący - "Oglądałam i tak myślałam cały czas o tobie, bo ty jesteś taka do tej dziewczyny podobna i chciałabym, żeby tobie też się taka ładna miłość przytrafiła"... No, to już nie miałam innego wyjścia :) I nie żałuję.

Nicholas Sparks
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna strona