Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Teraz jest 2014-04-24, 04:02

Strefa czasowa: UTC + 1

[ Posty: 555 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Książki dla młodzieży warte polecenia
PostNapisane: 2005-09-18, 20:02 
Zaglądacz

Ja ogólnie b. lubię młodzieżowe książki - od nich się wszystko zaczęło no i w końcu też jestem młodzież :P A Wy? Macie jakieś naj, naj z tego gatunku? Może wspomnienia z czytelniczej młodości? Dobra, u mnie pójdzie hurtem. Moje ulubione książki młodzieżowe:

- polska klasyka gatunku: wszystko Musierowicz, Siesickiej i Szklarskiego
- "Pamiętniki księżniczki" Meg Cabot i inne tej autorki
- "Artemis Fowl" Eoin Colfer - cała seria, polecam nie tylko młodzieży, naprawdę świetnie się czyta!
- "Mroczne materie" P. Pullman - ostanie odkrycie, wciągające i niezwykłe...
- Jostein Gaarder zwłaszcza "Świat Zofii" i "Dziewczyna z pomarańczami"
- "Buszujący w zbożu" J. D. Salinger
- "My, dzieci z dworca ZOO" i inne okołonarkotykowe: "Pamiętnik narkomanki", "Heroina"; choć może niewszystkie kierowane bezpośrednio do młodzieży, ale kto najczęściej sięga po narkotyki?.. Staruszki na emeryturze?..

Swoimi czasu czytało się też "Opowieści z Narnii", "Tajemniczy ogród" czy "Małą księżniczkę", choć miło się je wspomina, bardziej podpadają pod dziecięcą, nie młodzieżową :D

Ostatnio edytowano 2007-02-13, 15:31 przez Eminke, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: 2005-09-18, 21:42 
SuperUser

Nie lubię i w sumie nigdy nie lubiłam literatury tzw. młodzieżowej, choć przyznać muszę, że Buszującego w Zbożu czytałam i nawet mi się podobał. Ale te wszystkie pamiętniki księżniczek/narkomanek to jakoś nigdy mnie nie ciągnęło i nudziło dosyć szybko. Raz mama chciała mi zrobić niespodziankę i kupiła 3 książeczki. Niestety, nie była to miła mojemu sercu fantastyka, a jakieś romansidła dla nastolatek (fakt, byłam nastolatką wtedy). Przeczytałam jedną (Róże w coca-coli jeśli mnie pamięć nie myli) i wymiękłam. Literatura młodzieżowa po prostu nie jest dla mnie.

Tytuł:
PostNapisane: 2005-09-19, 07:37 
Zaglądacz

Jasne, to wszystko zależy o gustu... Ale. Nie powinnaś moim zdaniem z góry przekreślać tzw. literatury młodzieżowej, dlatego że trafiłaś tylko na jakieś bzdurne, bezsensowne romanse dla nastolatek... Artemis Fowl i trylogia Phullmana to nic innego jak fantastyka. I to na bardzo dobrym poziomie.
A ja tam lubię też czytać "Pamiętniki księżniczki". Właśnie dlatego, że to nie jest jakaś wielka literatura. Dostarcza chwili rozrywki, rozśmieszy, pocieszy...

Tytuł:
PostNapisane: 2005-09-22, 23:08 
Nowicjusz

Janusz Domagalik "Pięć przygód detektywa Konopki" - przezabawna książeczka, po którą chętnie sięgam do dziś. Prezentuje humor "zakręcony jak słoik".

Tytuł:
PostNapisane: 2005-09-28, 19:11 
SuperUser

Mnie ostatnio wciągnęły książki młodzieżowe i nie tylko, zastanawiałam się czy wszystko ze mną w porządku bo już mam kilka latek na karku; a tak w sumie wszystkiemu winny Harry Potter; a potem to już się potoczyło:
Funke C.: Atramentowe serce, Adamczyk-Gutowska M.: Niebieskie nitki, Januszewska J.: Dolina motyli, Snicket L.: Seria Niefortunnych Zdarzeń, Fox M.Niebo z widokiem na niebo.

:D Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 2005-09-29, 10:07 
Wielbiciel słowa pisanego

- seria o Tomku Szklarskiego
(czytałam kolejne częsci na zmianę z bratem (Tomkiem :wink:) )
- Dzieci z Bulerbyn
- Buszujacy w zbożu
- "My, dzieci z dworca ZOO"
- "Spotkamy się kiedyś w moim Raju" - opowieść matki o córce chorej na raka, juz nie pamiętam czy to był cały pamietnik dziewczynki czy też fragmenty z komentarzami matki, niesamowite, przejmujące. Jednym słowem piękna książka.

Tytuł: Ulubione młodzieżowe książki.
PostNapisane: 2005-09-29, 22:06 
Jak otąd nie zauważyłam aby na forum ktoś wymienił książkę lucyny Legut Piotrek zgubił dziadka oko a Piotrek chce dożyć późnej starości, a uważam, że warto spędzić z nią trochę czasu, jeśli w literaturze cenimy także to, że możemy się dzięki niej zrelaksować i zapomnieć o kłopotach dnia codziennego.
Wracajac jednak do rzeczy poważnych tj książek omawiających problem narkomanii to polecałabym, nie tylko młodzieży ale i ich rodzicom, następujący tytuły A. Onichimowskiej Hera moja miłość (cz.!) i Kometa (cz.2)

Tytuł:
PostNapisane: 2005-09-30, 14:06 
SuperUser

Byla jeszcze seria mlodziezowych ksiazek podrozniczo-przygodowych o Tomku. Nie pamietam nic wiecej, mimo ze przeczytalam kilka czesci.

Pogooglalam troche, aby sobie odswiezyc pamiec. Autorem jest Alfred Szklarski i niektore czesci maja takie tytuly jak 'Tomek w Krainie Kangurow' czy 'Tomek wsrod lowcow glow'.

Czytal to ktos?
Pamietam, ze mi sie nawet podobalo (ale o czym bylo dokladnie? nie mam pojecia...)

Tytuł:
PostNapisane: 2005-10-03, 19:52 
Czytelnik

Ja z ksiazek młodzieżowych polecam:
- wszystkie części "Pamiętnika Księżniczki" Meg Cabot- pierwsza część fajna, lecz niestety im dalej, tym gorzej-ostatnie części sąbardzo schematyczne i po prostu nudne
- "Dziewczyna Ameryki" cz.1 i 2 Meg Cabot- pierwsza część świetna, druga mocno mnie rozczarowała
- Małgorzata Musierowicz "Małómówny i rodzina", "Szósta klepka" - fajne powieści
-Lucy Maud Montgomery - całą seria o Ani i kilkanaście innych ksiażek na czele z "Błękitnym Zamkiem"- po prostu super
- "Harry Potter" Joanan K. Rowling - ksiażka dla każdego
-"Winnetou" Karol May- piękna ksiażka nie tylko dla chłopaków
-"Ogniem i mieczem", "Potop", "Pan Wołodyjowski" Hanryka Sienkiewicza - klasyka polskiej powieści, świetne książki dla młodzieży i nie tylko
I wiele, wiele innych...

Ostatnio edytowano 2007-04-24, 12:34 przez AnnMarie, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2005-10-05, 15:37 
Miłośnik literatury

A pamiętacie taką książeczkę "Mały Lord"? Ale to chyba zalicza się do literatury dzicięcej. Mnie ta książeczka bardzo urzekła. Nie pamiętam już o czym była, ale wspomnienia pozostały jak najbardziej pozytywne.

Tytuł:
PostNapisane: 2005-10-05, 15:53 
Wielbiciel słowa pisanego

"Małego lorda" nie kojarze niestety :(

ale przypomniałam sobie o ksiazce ktorą bardzo lubiłam - "Hrabia Monte Christo" Aleksander Dumas
Nie wiem czy już nie był wspominany ale było to jedna z moich ulubionych ksiażek

i jeszcze "Książę i żebrak" Marka Twaina - wzruszajacę i napisane w świetnym stylu

Tytuł:
PostNapisane: 2005-10-14, 15:46 
SuperUser

Hmmm... ulubione ;):

:arrow: Kwiat Kalafiora Musierowicz + reszta jej książek, które czytałam i kilka nawet mam, dostałam: uwaga! rok temu na gwiazdkę ;)
:arrow: Anie i ta reszta Montgomery
:arrow: Andrzej i inne imienne książki różnych polskich autorów
:arrow: Akademia pana Kleksa Brzechwy
:arrow: Bracia Lwie Serce Lindgren uwielbiam tę ksiązkę do dziś! Dzieci z Bulerbyn też fajne :)
:arrow: Chłopcy z placu broni Molnara
:arrow: Godzina pąsowej róży, Karolcia, Ucho dynia 125 Kruger
:arrow: Mój kary Sewell
:arrow: książki Burnett
:arrow: Pollyanna Porter

Tytuł:
PostNapisane: 2005-10-19, 14:31 
Cześć!Jestem tu nowa! Więc witam wszystkich!
Moje ulubione książki to:
1 Hrabia Monte Hristo (klasyka 8)
2 Harry Potter(przeczytałam wszystkie części i czekam na 6-stkę)
3 Seria:Stowarzyszenie wędrujących Dżinsów(narazie wyszły tylko 3-części)
4 Dziewczyna Ameryki(czytałam 1 i 2 ,lecz dwójka mocno mnie rozczarowała)
5 Klub niewiniątek
6 Przyjaciel wesołego djabła(tak się pisze?Ta książeczka jest chyba dla młodszych((nie wiem jak dla was)))
7 Wygnanki:Zakochane(to jest seria ale przyczytałam tylko tą)
8 Jezycjada M. Musierowicz

Ostatnio edytowano 2006-05-01, 20:43 przez Żaba, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2005-10-20, 18:09 
Myślę, że dla nastolatek dobra będzie cała seria "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty" oraz "Jezioro osobliwości" Krystyny Siesickiej, "Chłopaki, randki i zwariowane koleżanki" Cathy Hopkins, "Dwie dziewczyny i chłopak" Katherine Applegate, "Magda.doc" i "Paulina.doc" Marty Fox, "Więcej niż przyjaźń" Elizabeth Winfrey i "Jesienna miłość" Nickolasa Sparksa. Uf, ale się tego nazbierało. Dla nastolatek... można by jeszcze zaliczyć moje dwie książki, ale nie wiem, czy ktoś z was byłby zainteresowany :oops: No to chyba wszystko z mojej strony.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 2005-10-21, 22:08 
Dodałabym jeszcze "Pamiętnik" N.Sparksa, na pewno wszytskie części Ani, "Przygody trzech detektywów", serię Szkoły przy cmentarzu, na pewno "Opowieść miłosną" E.Segala, "Oskar i pani Róża" Eric'a - Emmanuel'a Schmitt'a oraz "Wichrowe Wzgórza" Emily Bronte. Myślę, że to tyle z mojej strony.

Książki dla młodzieży warte polecenia
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 555 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Następna strona