Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Teraz jest 2014-07-25, 12:17

Strefa czasowa: UTC + 1

[ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: "Jeździec miedziany" Simons Paullina
PostNapisane: 2007-08-15, 15:56 
Nowicjusz

Historia najpiękniejszej miłości - gorąco polecam, najlepsza książka jaką czytałam w życiu

Czerwiec 1941 - Leningrad. Początek wojny rosyjsko-niemieckiej. Tatiana Mietanowa poznaje młodego oficera Armii Czerwonej. Pomiędzy nimi wybucha potężne uczucie, którego nic nie jest w stanie złamać, a tragiczne koleje ich losów tylko dodatkowo pogłębiają więzi między nimi.

Jest to historia niezwykle wzruszająca, od której nie można się oderwać, nie mogąc doczekać się końca... Historia przepięknej miłości - miłości ponad wszystko i wszystkich, miłości gotowej poświęcić własne dobro i szczęście dla dobra ukochanego człowieka. Nie wyobrażałam sobie do tej pory, że taka potężna miłość może w ogóle istnieć.

Polecam tę książkę tym wszystkim, którzy pragną poczuć ciepło w sercu i uwierzyć w prawdziwą miłość. Chyba każdy z nas chciałby przeżyć takie uczucie i zazdrości go bohaterom. Ale czy jest ono możliwe w dzisiejszych czasach?
Mam nadzieję, że zdecydujecie się na ta książkę, jest trochę grubaśna i rozgorzeje na jej temat dyskusja.
Nie pożałujecie wyboru.

Tytuł: Jeździec Miedziany
PostNapisane: 2007-09-25, 22:26 
Nowicjusz

Tak, to prawda.Ale " Jeździec Miedziany" to nie tylko romans.To wspaniała kopalnia wiedzy o losach ludzi w ZSRR podczas II wojny światowej. I choć akcja powieści toczy się głównie Leningradzie to przecież poruszone są w niej problemy ludzi dawnej klasy uprzywilejowanej, ludzi którzy ze wzgl. na pochodzenie są dyskryminowani przez władze ZSRR. Zresztą głód dotknął wszystkich mieszkańców oblężonego Leningradu a autorka w sposób niezwykle wnikliwy ukazała zarówno zdolność ludzi do poświęceń jak i ich najgorsze cechy- chciwość, pazerność ,mściwość itp.
Dodać jeszcze chciałabym że równie ciekawy jest II tom noszący tytuł "Tatiana i Aleksander"- tu dochodzi jeszcze sprawa jeńców wojennych i trochę przekoloryzowana sytuacja ludzi kórym udało się uciec do St.Zjednoczonych.
Tom III-ci "Ogród letni" już jest w sprzedaży ale ja jeszcze nie czytałam bo nie ma go narazie w bibliotece z której księgozbioru korzystam a kupić nie mogę ze wzgl. na ograniczone fundusze jakie mam do dyspozycji. W tym tomie przedstawione są losy Tatiany i Aleksandra kiedy oboje znaleźli się w St.Zjednoczonych

Tytuł:
PostNapisane: 2007-09-26, 15:55 
Nowicjusz

Drugą częśc i trzecią przeczytałam. Żadna mnie nie zawiodła a obawiłam się tego. Druga częśc bardzo trzyma w napięciu od początku do końca. Trzecia "Ogród letni" też musi być przeczytana, wiele ciekawych rzeczy się tam dzieje. Powiem tylko, że Jeźdzca Miedzianego przeczytałam już 4 razy w ciągu 3 tygodni :), Tatianę i Aleksandra 2 razy :) Raz przeczytałam ostatnią część ale napewno do niej wrócę :)
Kocham tych bohaterów :)

Tytuł:
PostNapisane: 2007-11-04, 15:05 
Czytanie to mój nałóg

Jestem po lekturze "Jeźdźca miedzianego" i... jestem pod wrażeniem ksiązki. Czyta się blyskawicznie, opisy są żywe, plastyczne.
Akcja zaczyna się w 1941 roku, w Leningradzie. Dokladnie w czerwcu, gdy wybucha wojna po zerwaniu paktu Ribbentrop - Mołotow. Ksiązka pokazuje dzieje uczucia między Tatianą Mietanową i Aleksandrem Biełowem na tle oblężenia Leningradu, wojny zataczającej coraz szersze kręgi. Bardzo obrazowo przedstawiona jest - co tu dużo mówić - nędza w jakiej żyje ona i jej rodzina po rozpętaniu się piekla wojny, glód, a potem jeszcze zima dziesiątkująca mieszkańców. Stopniowe zmniejszanie racji żywnosciowych prowadzi do desperackich czynów, byle tylko przeżyć...

A w tym wszystkim tych dwoje - Tatiana i Aleksander.

Ksiązka wzrusza i wciąga. polecam.

10/10

Tytuł:
PostNapisane: 2007-11-29, 21:37 
Nowicjusz

Najwspanialsze 3 jakie kiedykolwiek czytałam.
Gdyby tak się dało żyłabym tylko tymi książkami.

Przerażenie ogarnęło mnie gdy okazało się że Anthony stracił rękę...

Tytuł:
PostNapisane: 2007-12-20, 23:19 
Nowicjusz

Dawno nie zabierałam głosu na forum ale miałam zepsuty komputer- teraz mam nowy.Czytałam w tym czasie m.in. trzecią część "Jeźdźca Miedzianego"-"Ogród Letni" ale w przeciwieństwie do Ancheli 77- trochę się zawiodłam. Książka jest już w tym momencie za bardzo amerykańska. Akcja- owszem toczy się wartko ale chwilami to miałam dość tych czysto amerykańakich problemów, zwłaszcza antykomunistycznych.Wiem,że w pewnym okresie Ameryka żyła strachem przed komunizmem ale w tej ksiązce jest to za bardzo rozwinięte. W sumie- warto przeczytać zwłaszcza, gdy się czytało dwa pierwsze tomy, chociażby dla poznania dalszych losów bohaterów.A poza tym -nigdy nie pozwalam sobie na przerwanie rozpoczętej książki. Zawsze jak zaczynam czytać to czytam do końca chociażby była mało interesująca. Taką już mam zasadę.

Tytuł:
PostNapisane: 2008-01-21, 17:36 
Nowicjusz

kasiążki są wspaniałe, wszystkie trzy, płakałem na Jeźdźcu, jest to ksiązką, która powstaje jedna raz na wiele lat. Cudowna książka, bohaterzy, wszystko...

Tytuł:
PostNapisane: 2008-01-21, 17:41 
Skryba

Hm wszyscy czytali i zachwalają a ja nawet nie słyszałam... wstyd...

Tytuł:
PostNapisane: 2008-01-31, 15:04 
Nowicjusz

Moja ukochana ksiazka!!!! Choc mam tak jak Tania dopiero 17 lat,to wiem ze ta ksiazka zostanie mi w pamieci na cale zycie i bede do niej wracac. Tak samo jak dwie pozostale czesci... Jak przeczytalam wszystkie 3 czesci to az nie moglam sie znalezc w normalnym zyciu. Jest piekna,wzruszajaca,pokazujaca te straszne czasy i to ze prawdziwa milosc nigdy nie gasnie i jest w stanie zrobic cuda. Zaluje tylko ze nie jest tak popularna...bo naprawde zasluguje na to.

Ostatnio edytowano 2008-01-31, 15:49 przez Ankafanka, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-08, 21:46 
Nowicjusz

Mojej mamie bardzo spodobała się trylogia Paulliny Simons i chciałabym zapytać, czy mogłybyście polecić mi jakieś inne współczesne sagi z wartką, ciekawą akcją? Najlepiej takie, których akcja rozgrywa się w XX wieku.

Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-22, 18:46 
Stały czytelnik

Przeczytalam "Jezdzca miedzianego" i ksiazka przypadla mi do gustu do tego stopnia ze kiedy tylko trafilo mi sie piekne wydanie kupilam do swojej biblioteczki. Chce do niej wrocic. Planuje rowniez dwa kolejne tomy.

Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-25, 01:09 
Nowicjusz

Również kocham tę książkę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bardzo chciałabym,aby ktoś sfilmował ją.
Niespodzianka! Nie tylko ja marzę o tym filmie!

http://www.youtube.com/watch?v=1ytKlUwyu14
http://www.youtube.com/watch?v=NLb_JA8K ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=GpstIv4K ... re=related

Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-25, 09:00 
Miłośnik literatury

Przedwczoraj dostałam "Jeźdźca miedzianego" na imieniny. Oczywiście "wymusiłam" taki prezent po tym, jak się już tyle pozytywnych rzeczy o niej naczytałam ;) To moja następna planowana lektura po skończeniu "Umiłowanej" Toni Morrison.

Tytuł:
PostNapisane: 2008-06-22, 22:23 
Milczek

Właśnie dziś skonczylam czytac Jeźdzca i nie mohe sie otrząsnac..co za niesamowita hiostoria...wspaniale napisana powiesc... brak i słów.. jestem totalnie wypalona z emocji...niesamowita milosc..która nie zna granic,och..chciałabym umieć tak pisać..

Tytuł:
PostNapisane: 2008-06-23, 12:23 
Czytelnik

tatja napisał(a):
Bardzo chciałabym,aby ktoś sfilmował ją.

Właśnie ostatnio razem z moją mamą też się zastanawiałyśmy, kiedy w końcu ktoś zrobi tę ekranizację...

"Jeździec miedziany" Simons Paullina
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona