Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Teraz jest 2014-08-27, 10:04

Strefa czasowa: UTC + 1

[ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ile książek wydała J.K Rowling?
PostNapisane: 2009-04-19, 21:31 
Nowicjusz

Czy ktoś mógłby mi przedstawić odpowiedź na moje pytanie w jednym składnym zdaniu. Oczywiście szukałem w Goolge, ale oprócz Harrego Pottera znalazłem tylko jedną książkę w limitowanej serii , oraz coś o tym że właśnie powstają dwie jej nowe książki. czy ktoś wie gdzie można znaleźć coś więcej o tych książkach(kiedy zostaną wydane i o czym będą?).

Właśnie przeczytałem jednym ciągiem wszystkie części Harrego Pottera i jestem teraz na książkowym głodzie. Możecie mi polecić jakoś podobną książkę??

Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-19, 22:18 
Książkoman

Hm. Razdwatrzyczterypięćsześćsiedem... Osiem!
HP + jedna związana ze światem z Pottera napisana specjalnie na jakiś cel charytatywny.

Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-19, 23:18 
Nowicjusz

Ta na charytatywny cel została wydana w siedmiu sztukach: 6 dla przyjaciół autorki i jedna na licytacje w londynie, z której dochód ma być przekazany na cele charytatywne, ale czy są jakieś informacje o książkach które teraz pisze J.K.R??????????????

Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-20, 08:10 
Nowicjusz

Są jeszcze poradniki -"Quidditch przez wieki" i "Magiczne zwierzęta" (co do brzmienia tytułów nie jestem pewna). Aha I ostatnio wydane "Baśnie...".

Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-20, 12:22 
Oczarowany poezją i prozą

7 + 3 + ta charytatywna. co do podobnych ksiazek to wszystko z empikowego dzialu fantastyki co zajmuje nienaturalnie duzo eksponowanych miejsc. Wszelaki Eragony, Trylogia Czarnego Maga badz Wojny Swiata Wynurzonego.

Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-20, 19:16 
Nowicjusz

Eragona szczerze nie polecam. Znacie jeszcze jakieś inne książki o tematyce podobnej do tej która została przedstawiona w Harrym Potterze? Nie chodzi mi o książki fantasy typu "władca pierścieni" itp. tylko o beztroski świat magi w którym wszystko jest możliwe i który ktoś zamierza zmienić na gorsze lub po prostu zniszczyć.

Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-20, 20:19 
Wielbiciel słowa pisanego

Hm... Może nie jest to tak beztroska książka jak Harry ale szczerze polecam 'Artemisa Fowla' oraz inne książki Eoina Colfera. ;)

Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-22, 19:29 
Czytelnik

Cytuj:
co do podobnych ksiazek to wszystko z empikowego dzialu fantastyki co zajmuje nienaturalnie duzo eksponowanych miejsc. Wszelaki Eragony, Trylogia Czarnego Maga badz Wojny Swiata Wynurzonego.

Kolega chyba prosił o konkrety, a nie o ironiczne komentarze, związane z gustem kolegi hakeema.
Akurat Eragon moim zdaniem jest do niczego, więc nie wiem, dlaczego go polecasz.

Książki podobne do Harry'ego Pottera? Ja gorąco, naprawdę gorąco :) polecam Trylogię Bartimeusa autorstwa Jonathana Strouda. Poszczególne tytuły: Amulet z Samarkandy, Wrota Golema, Oko Ptolemeusza.

Polecam też Wojny Duszków autorstwa Herbiego Brennana. Druga część tej książki to Purpurowy Cesarz. Jest też 3 i 4 część, ale nie czytałam i nie znam tytułów.

Ostatnio czytałam inną dobrą i wciągającą książkę "Tunele". Nie pamiętam autorów (było ich dwóch), ale znajdziesz w google, podobnie jak info o pozostałych książkach.

To naprawdę dobre książki z ciekawą fabułą i ciekawymi bohaterami :)

Co do Artemisa Fowla, to mi on kompletnie nie przypadł do gustu. Ale wielu osobom się podoba, więc to rzecz gustu.

Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-23, 10:37 
Oczarowany poezją i prozą

@Szeherezada, uwazam Twoj komentarz za krzywdzacy i w jakims stopniu nieprzemyslany. Zgodnie z zyczeniem podalem lekka fantastyke w formie konkretnych tytulow. Nie ma znaczenia jaki mam stosunek do wymienionych ksiazek. Biorac pod uwage fakt eksponowania tych pozycji na sklepowych polkach dochodze do wniosku iz sa one dobrze sprzedajacym sie towarem. To znowu prowadzi do konkluzji, ze ktos to kupuje i prawdopodobnie jest z tego zadowolony.

Z wiekiem gust sie zmienia, swego czasu tez sie zachwycalem pierwszymi czesciami Pottera, a z polskiej fantastyki urzekla mnie Achaja. Wraz z wieksza iloscia przeczytanych pozycji danego gatunku dopiero mozemy zaczac segregowac dany typ literatury na beznadziejne/s;abe/wybitne etc...

Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-25, 17:27 
Nowicjusz

a ja sie zgadzam z Szeherezada ;D no może z wyjątkiem Artemisa bo ja go uwielbiam

Ile książek wydała J.K Rowling?
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ]