Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Książki, Literatura, Poezja - Forum Książki
Teraz jest 2014-10-25, 06:30

Strefa czasowa: UTC + 1

[ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Frances Hodgson Burnett
PostNapisane: 2006-12-29, 19:36 
SuperUser

Frances Hodgson Burnett (ur. 24 listopada 1849 w Manchesterze, zm. 29 października 1924 w Plandome, Nowy Jork) – angielska powieściopisarka.

Urodziła się jako Frances Eliza Hodgson w Wielkiej Brytanii. W wieku lat szesnastu, po śmierci ojca przeniosła się do USA. Frances wyszła za mąż za doktora L.M.Burnetta w 1873. Rozwiodła się z nim w 1898, a w dwa lata później wyszła za Stephena Townsenda. To małżeństwo przetrwało tylko dwa lata.

Początkowo pisała opowiadania które pojawiły się w Godey's Lady's Book i w Scribner's Magazine. Debiutowała w 1877 powieścią z życia górników "Panna Lowrie". Jej powieści i dramaty poruszały problematykę społeczną.
Prawdziwe powodzenie zdobyła jej książka dla dzieci "Mały lord", która była adaptowana również jako sztuka teatralna.

Burnett napisała około 40 powieści, głównie dla dzieci, a także wspomnienia z młodości pt. "Ten, którego znałam najlepiej" (1893). Twórczość dla dzieci przyniosła autorce trwałą sławę, a jej utwory - tłumaczone na wiele obcych języków - cieszą się powodzeniem do dziś.

Dzieła:
Kraina Błękitnych Kwiatów
Leśna Boginka
Mali pielgrzymi (Mali wędrowcy)
Mała księżniczka
Mały lord
Sekret markizy
Tajemnica dworu w Stornham
Tajemniczy ogród
Zaginiony książę
Przeczytałam Małą księżniczkę, Małego lorda, Tajemniczy ogród i Zaginionego księcia. Książki są wzruszające i opowiadają o prawdziwej przyjaźni. W sam raz dla młodych czytelników. ;)

Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-29, 19:51 
Czytelnik

Czytałam "Tajemniczy ogród".Rewelacyjna książka:tajemnicza,wzruszająca i mądra :)

Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-30, 13:26 
Władca ksiąg

Uwielbiam "Tajemniczy ogród" szczególnie za atmosferę i wspaniałe opisy. Czytałam jeszcze "Małą księżniczkę" i "Małego lorda". Fajnie, że ktoś jeszcze pamieta o tych książkach bo niosą one ze soba dobre przesłanie i mogą wiele nauczyć.

Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-30, 13:33 
Świr woluminów

"Tajemniczy ogród" taaaak, czytało się...kilka razy ;) Kisążka przepiękna, wzruszająca, choć z dobrym zakończniem. Fajnie by było gdyby pan Frances napisał II część Tajemniczego ogrodu... aaach pomarzyć dobra rzecz ;D

Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-30, 13:43 
Wielki miłośnik literatury

Neander, Frances Hodgson Burnett to kobieta! xD

Czytałam "Małą Księżniczkę" i "Tajemniczy Ogród". Obie książki bardzo wzruszające i pamiętam, że bardzo mi się podobały, gdy je czytałam ^^.

Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-30, 16:48 
Nowicjusz

Witam wszystkich (mój pierwsz post):)
W czwartej klasie podstawówki dostałam "Tajemniczy Ogród", nawet mi się spodobał. Za ciosem przeczytałam "Małą Księżniczkę" ale... na tym się skończyło. Nie mniej jednak obie książki czyta się miło.

Frances Hodgson Burnett to kobieta! :shock: A ja przez całe życie tkwiłam w przekonaniu, że mężczyzna :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-30, 16:55 
SuperUser

Neander napisał(a):
Fajnie by było gdyby pan Frances napisał II część Tajemniczego ogrodu...

Jest kontynuacja "Tajemniczego ogrodu" - "Powrót do tajemniczego ogrodu" Susan Moody bodajże.

W Powrocie do tajemniczego ogrodu Mary, Colin i Dickon nie są już dziećmi. Teraz stoją przed nimi otworem niezliczone możliwości, ale i pułapki dorosłego życia. Dickon walczy w I wojnie światowej, Mary decyduje się na małżeństwo i wyjeżdża do Indii, Colin planuje założyć firmę...

W tajemniczym ogrodzie swego dzieciństwa odkryli piękno przyjaźni, wierności i - co najważniejsze - miłości. Teraz doświadczą tego, jak bardzo może być ona trudna, jak różne są jej oblicza. Doświadczą też najbardziej okrutnego przeciwieństwa miłości - wojny, po której ich świat już nigdy nie będzie taki sam. Na szczęście nadal czeka na nich tajemniczy ogród, od którego wszystko się zaczęło i w którym może się odradzać wciąż na nowo...

Czytałam; w mojej ocenie 4/6.

Obrazek

:sunny: Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-30, 21:04 
SuperUser

B.P. napisał(a):
Jest kontynuacja "Tajemniczego ogrodu" - "Powrót do tajemniczego ogrodu" Susan Moody bodajże.

Fuj! Po co się ktoś bierze za kontynuacje nie swoich książek? Wystarczająca jest dla mnie porażka pani Ripley - "Scarlett". Jakby własnych pomysłów nie było.
Neander napisał(a):
pan Frances napisał

Hubert no wiesz? Czy Frances brzmi jak imię męskie? ;)
Ja bardzo polecam jeszcze "Zaginionego księcia". Naprawdę warto. ;) Jak się ktoś nie wstydzi.... :P

Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-31, 17:20 
Nowicjusz

A co z pozostałymi książkami tej autorki - czytaliście? Mówię o tych mniej znanych tytułach ("Kraina Błękitnych Kwiatów", "Leśna Boginka" itd...)

Tytuł:
PostNapisane: 2007-01-01, 14:27 
SuperUser

teraKOTa napisał(a):
"Leśna Boginka"

To jest pewnego rodzaju jej biografia. Dostępna czasami na Allegro.
teraKOTa napisał(a):
"Kraina Błękitnych Kwiatów"

A to mam. Mogę tu wrzucić, jeśli można..... ;) Albo wysłać kto będzie miał ochotę przeczytać. :sunny:

Tytuł:
PostNapisane: 2007-01-02, 17:51 
Książkowy fascynat

Czytałam tylko "Małą księżniczkę". Nawet dwa razy. Bardzo mi się podobała i choć było to dosyć dawno temu zapadła mi w pamięć a nieczęsto się to zdarza jesli chodzi o mnie ;)

Tytuł:
PostNapisane: 2007-01-18, 16:51 
Zaglądacz

"Mała księżniczka" to jedna z najpiękniejszych książek jakie przeczytałam. Powiem szczerze (bez bicia:D), że objojętnie ile razy bym jej nie przeczytała zawsze przy niej płaczę:( Naprawdę książka mnie bardzo wzruszyła;)

Tytuł:
PostNapisane: 2007-01-23, 14:44 
Nowicjusz

A ja szczerze powiedziawszy nienawidzę książek Frances Hodgson Burnett. Przeczytałam "Tajemniczy ogród", ale tylko dlatego, że był lekturą, ale kiedy chciałam przeczytać "Małą księżniczkę", wymiękłam. To nie dla mnie!

Tytuł:
PostNapisane: 2007-08-15, 20:25 
Maniak książkowy

Znalazłam. Pisząc posta do tematu o książkach, które zachęciły do czytania, przypomniała mi się ta wspaniała pisarka. Czytałam co prawda właściwie tylko "Małą księżniczkę", "Tajemniczy ogród" - nie do końca, ale mam teraz straszną ochotę wrócić się do dzieciństwa i zapoznać się bliżej z twórczością pani Burnett.
A film na podstawie "Tajemniczego ogrodu" jest przepiękny. Mam go w domu, oglądałam wiele razy i zawsze podziwiałam cudowną muzykę i wspaniałą scenerię.

Tytuł:
PostNapisane: 2007-08-16, 06:19 
Wielki miłośnik literatury

czytałam "Małego lorda" "Małą księżniczkę" i "Tajemniczy ogród" bardzo lubię te ksiązki mają taki ciepły klimat.

Frances Hodgson Burnett
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona